Auto, veda, technika

Gadgets, technológie a články zo životného štýlu.

Novinky a udalosti

Šokujúce, ale i bežné udalosti zo života a zo zahraničia.

Pohromy a Krimi

Zemetrasenia, uragány, tsunami, tornáda, ale i ľudské nešťastia.

Showbiz a Lifestyle

Showbiznis, hudba, film, foto a články venované voľnému času.

Zdravie a Šport

Články venované zdraviu a športovým udalostiam.

Fúú Spravodajstvo » Info pre vodičov, Rôzne Auto-Moto

S vetrom vo vlasoch

Publikovaný od on Štvrtok, 23 Január 2014No Comment

Honda NSXZ koncepcie Hondy na určitý čas vypadli športové autá a bohatí Američania sa začali obávať, že sa z nich stanú suchári. Ale už nemusia smútiť. Fanúšikom japonskej dokonalosti pri pohľade na dizajnérske chuťovky zapiští srdce. Športové autá sú späť. Konštruktéri ale ostali verní pôvodnému duchu obľúbených modelov a len zdokonalili zhmotnenú harmóniu medzi autom a človekom.

V rámci posilňovania svojich aktivít v oblasti športových vozidiel predstavila Honda na Tokijskom autosalóne prototyp S660 Concept. Tento malý otvorený roadster má motor umiestnený uprostred podobne ako je to u superšportiakov. To mu umožňuje vysoké výkony, špičkové jazdné vlastnosti, vynikajúcu stabilitu a dynamický dizajn. Model je vybavený inteligentným dvojspojkovým pohonom i-DCD (Intelligent Dual Clutch Drive) a automatickou prevodovkou. Elektromotor tak nahradil daňovo zvýhodnený, preplňovaný 3-valec s objemom 660 kubíkov. Pýtate sa, či budú tieto autá na predaj ? Do predaja by sa mal mini športiak dostať v roku 2015. Európska verzia zatiaľ nie je istá, ale mal by to byť roadster poháňať litrový turbomotor s výkonom okolo 74 kW (100 k). Nie je to síce veľa, ale aerodynamickému autíčku s hmotnosťou hlboko pod 900kg, by isto zabezpečil slušnú dynamiku. Výnimočnnosť modelu potvrdil v priebehu tlačovej konferencie Hondy prezident spoločnosti Takanobu Ito., uviedol:

„Tento model stelesňuje slobodné myslenie mladých konštruktérov značky Honda, ktorí chceli vytvoriť taký atraktívny automobil, aby bol v modelovom rade Honda jedinečný.“

Komu nebude stačiť výkon tohto eko-športu, bude môcť v tom čase voliť už aj oveľa ostrejšiu alternatívu – dlho očakávanú Hondu NSX. Najnovšia verzia prototypu sa zjavila v americkom Detroite a do výroby by mala ísť v roku 2015. Koncept poukazuje najmä na pokrok vo vývoji dizajnu a náhľad na možný smer vzhľadu interiéru novej generácie Hondy NSX. Konštruktéri sa snažili vytvoriť nový druh dynamického športového vozidla s priaznivými ekologickými parametrami. Preto bude nový model poháňaný uprostred posadeným šesťvalcovým motorom s priamym vstrekovaním paliva v kombinácií s hybridným systémom Super Handling- All Wheel Drive. Športového ducha mu dodávajú dynamické proporcie, zvýraznené čistými, modernými líniami s elegantnými hranami. Až prekvapivo veľa ostalo z pôvodného vzhľadu exteriéru. Upúta štruktúra hliníkových vlákien na prednom a zadnom nárazníku, predné smerové svetlá schované nad prednými svetlami a na zadnej strane zapracované ako LED pásiky. Interiér sa vyznačuje minimalizmom vďaka rozhraniu Simple Sports Interface, ktoré zredukovalo množstvo prvkov vo vnútri auta a umožňuje vodičovi plne sa sústrediť na jazdu. Ten si užije kožený interiér s množstvom ovládacích prvkov a dokonale intuitívne športové ovládanie. Nová NSX si dokonca zahrala aj vo filme Avangers, kde na nej jazdil neohrozený Iron Man.

Mohlo by Vás tiež zaujímať:

  1. Aké Hondy jazdia po japonských cestách?
  2. Malý “motor snov” od Hondy
  3. Najnovšie technológie – automobilka HONDA
Auto, veda, technika

Gadgets, technológie a články zo životného štýlu.

Novinky a udalosti

Šokujúce, ale i bežné udalosti zo života a zo zahraničia.

Pohromy a Krimi

Zemetrasenia, uragány, tsunami, tornáda, ale i ľudské nešťastia.

Showbiz a Lifestyle

Showbiznis, hudba, film, foto a články venované voľnému času.

Zdravie a Šport

Články venované zdraviu a športovým udalostiam.